DOLAR 32,6145 % 0.33
EURO 34,7887 % 0.25
STERLIN 40,4035 % 0.54
FRANG 35,7851 % 0.2
ALTIN 2.478,53 % -0,84
BITCOIN 2.163.367 0.961

“Urla Kayyum’u Murtaza Dayanç kimseye bir şey sormuyor”

Yayınlanma Tarihi :
“Urla Kayyum’u Murtaza Dayanç kimseye bir şey sormuyor”

Urla Kayyum’u Murtaza Dayanç’ın sponsorlar aracılığıyla yapmak istediği Urla Meydan Projesi’ni İzmir Büyükşehir Belediyesi veto etti.

“Urla Kayyum’u Murtaza Dayanç kimseye bir şey sormuyor”

İmar ve Bayındırlık Komisyonu özel proje alanı vasfıyla gelen talebi oy çokluğuyla reddetti.

CHP Urla İlçe Başkanı Hakan Özbadur, “Urla’nın en prestijli yerinde kimseye sormadan emrivaki yapamazsınız. Kayyum yönetimi belediye meclisini hiçe sayarak projeyi bir anda masanın üzerine koydu. Böyle bir yönetim anlayışına büyükşehir de izin vermedi” dedi.

Yapılmak istenen projede otopark ve ticari işletmeler yer alırken, Urla Belediye binasının karşısında yer alan meydanın yeniden revizyonunu içeren proje Büyükşehir İmar ve Bayındırlık Komisyonu tarafından kabul görmedi.

Özel Proje Alanı olarak belirlenen ve Büyükşehir’e gönderilen 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı doğrultusunda hazırlanan, 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişiklik önerisi uygun bulunmadı.

CHP’Lİ ÜYELER KARŞI ÇIKTI

Urla Belediyesi’nde belediye meclisinin CHP’li üyeleri meydan projesiyle ilgili  karar alarak duruma karşı çıktı.

Kararda; “Hacıisa Mahallesi 1292-1293 adalardaki 1/1000 ölçekli imar planı revizyon önerisi, bu alanda yapılmak istenen meydan projesinin; Urla’mızın stratejik planlarındaki 5 yıllık ve 10 yıllık nüfus projeksiyonlarına hizmet edecek, otopark ihtiyacını karşılayacak şekilde tasarlanmadığından, gerek projenin Cumhuriyet Meydanı ve Zafer Caddesi’ne eklemlenmesi, gerekse alanda bulunan taksi ve otobüs durakları ile özel mülkiyetlerin akıbeti belirsiz olduğundan, bu kadar merkezi ve özel konumda bulunan bir projenin, herhangi bir sivil toplum kuruluşu ile üniversitenin ve odaların da görüşü alınmadan, düşünülüp, tartışılmadan yapılması, telafisi mümkün olmayan zararları doğuracağından, öneri grubumuz tarafından oy birliği ile reddedilmiştir” denildi.

KİMSEYE SORULMADI!

Urla Meydanı’nda yapılacak bir değişiklik için CHP Urla İlçe Başkanı Hakan Özbadur bu konuda kimseye bir şey sorulmadığını belirtti.

Özbadur “Urla’nın en prestijli yerinde kimseye sormadan emrivaki yapamazsınız. Kayyum yönetimi belediye meclisini hiçe sayarak projeyi bir anda masaya koydu. Bu kabul edilebilir bir şey değildir. Meydan projesini biz de herkes gibi kamuoyundan öğrendik. Bu ilçede sivil toplum kuruluşları, meslek odaları var. İlçemiz ile özdeşleşmiş bir Urla Yüksek Teknoloji Üniversitesi var. Bir tane bile bilim insanının görüşünün yer almadığı, Urla’nın hiçbir değerinin fikir belirtemediği projeyi kabul etmiyoruz. Ben yaptım oldu anlayışına karşıyız. Kayyum yönetim belediye meclisinin seçilmiş üyelerini ve Urlalıların iradesini hiçe sayarak bir karar alamaz. Böyle bir yönetim anlayışına büyükşehir de izin vermedi. İlçeden gönderilen karar Büyükşehir’in sağduyulu yönetim anlayışından geri dönmüş oldu” diyerek Kayyum Dayanç’a tepki gösterdi.

Urla Haber

YORUM YAP