DOLAR 32,4989 % 0.25
EURO 34,5934 % 0.27
STERLIN 40,4802 % 0.27
FRANG 35,6035 % 0.1
ALTIN 2.489,93 % 0,27
BITCOIN 2.065.548 -4.273

ÇYDD Urla Çocuk Kulüpleri Çalışmalara Devam Ediyor

Yayınlanma Tarihi :
ÇYDD Urla Çocuk Kulüpleri Çalışmalara Devam Ediyor

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Urla Şubesi tarafından çocukların kişisel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla kurulan Çocuk Kulüpleri ile çocuklar hem öğreniyor, hem eğleniyor.

ÇYDD Urla Çocuk Kulüpleri Çalışmalara Devam Ediyor

8-11 yaş arası çocuklar için oluşturulan kulüplerde; okul destek eğitimlerine ilave olarak, bilim, sanat, müzik, yazılım ve çevre bilincinin yerleştirilmesine kadar her alanda çeşitli etkinlikler ve eğitimler düzenlenerek çocukların yalnızca akademik olarak değil sosyal olarak da desteklenmesi amaçlanıyor.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğinin en önemli misyonunun çağdaş bir yaşam ve eğitim için çözüm üretmek olduğunu belirten Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği(ÇYDD) Urla Şubesi Çocuk Birimi Sorumlusu Emine TUNALI; ‘ Bu çözümün en önemli parçasını çocuklarımız oluşturuyor. Bu nedenle çocuklarımızı akademik olarak desteklemenin yanı sıra onların kişisel ve düşünsel gelişimlerine de katkı koyarak yaşamlarına dokunmayı önemsiyoruz. Çocuk kulüplerimiz bu amacın gerçekleştirilmesinde çok önemli bir adım. 8-11 yaş arası çocuklarımızı kapsayan kulüp çalışmalarımız 23 Ekim 2021 tarihinde Cumhuriyet ve Kazanımları konusu ile başladı. İlk dersimizde çocuklarımıza Cumhuriyeti, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerini ve derneğimizin Cumhuriyet değerlerini korumak için yaptığı çalışmaları anlatıyoruz. Cumhuriyet kazanımlarını korumanın en önemli yolunun bu kazanımları iyi öğrenip sahiplenmek olduğuna inanıyoruz.’ dedi.

Her ay farklı bir konuda eğitimler verildiğini dile getiren TUNALI; ‘Kasım ayında çocuklarımızı müziğin evrensel dünyası ile tanıştırdık. Gönüllü eğitmenlerimiz tarafından verilen derslerde çocuklarımız müziğin matematiğini keşfeden Pisagor’u ve müzik aletlerini tanıdılar.

Aralık ayı itibariyle ‘Minik Eller Kod Yazıyor’ etkinliğimiz başladı. Bu etkinlik ile çocuklarımız basit düzeyde kod yazmayı ve programlamayı öğreniyor. Pandemi nedeniyle çalışmalarımızı 2 yıldır zoom üzerinden online olarak gerçekleştiriyoruz. Buna rağmen çocuklarımız çok ilgi gösteriyorlar. Onların ilgi ve enerjisi en
büyük motivasyonumuz. ‘ dedi.

Çocuk kulüplerindeki etkinliklere çok severek katıldıklarını ve yeni şeyler öğrendiklerini belirten çocuklar dernek yönetimine teşekkür ederek, etkinliklerin devam etmesini istediklerini belirttiler.

Urla Haber

YORUM YAP