DOLAR 28,9691 % 0.04
EURO 31,8240 % 0.05
STERLIN 36,8820 % 0.22
FRANG 33,1420 % 0.01
ALTIN 1.902,50 % 0,06
BITCOIN 1.097.561 -0.279

CHP İlçe Başkanı Hakan Özbadur “Konu Hakkında Kamuoyunu Bilgilendirin”

Yayınlanma Tarihi :
CHP İlçe Başkanı Hakan Özbadur “Konu Hakkında Kamuoyunu Bilgilendirin”

Geçtiğimiz gün, Urla Belediyesi’ne internette 15 TL’den satılan “Şehir ve Medeniyet” kitabını, Kayyum Murtaza Dayanç 25 TL’den satın aldı diye duyurmuştuk.

CHP İlçe Başkanı Hakan Özbadur “Konu Hakkında Kamuoyunu Bilgilendirin”

Kitapların Urla Belediyesi’ne Sipahioğlu Yayıncılık Sefer Aşır Eraslan tarafından fatura edildiği tarih olan 16.06.2021 saat 14,23’den bu yana bu konuda merak edilen sorulara kimse tarafından karşılık verilmedi. 

İnternette 15 TL olan bu kitapların neden 25 TL’den alındığını Cumhuriyet Halk Partisi Urla İlçe Başkanı Hakan Özbadur sosyal medya hesabından yayınladığı mesajla sordu.

Özbadur, Kayyum Murtaza Dayanç’a sorular sordu ve kamuoyunun bilgilendirilmesi için çağrı yaptı.

Özbadur yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi;

Değerli Urlalı hemşehrilerim;

Hepimizin bildiği üzere, bir süredir “urlamedya.com” isimli internet sitesinde ilçemiz ve ilçemizdeki kayyum sürecine ilişkin haberler yapılmaktadır. Ve bu haberlerde çeşitli iddialar gündeme gelmektedir.

11 Ekim 2021 tarihinde ‘urlamedya.com‘ adlı internet sitesine girilen iki haberde, Urla Belediyesi Başkan Vekili Sayın Murtaza Dayanç’ın öğretmenine ait olduğu iddia edilen “Şehir ve Medeniyet” adlı kitabın, Urla Belediyesi’ne alımı, ilçemizde gündem yaratmıştır.

İddiaya göre internet satış fiyatı 15 TL olan kitap, Urla Belediyesi tarafından 25 TL üzerinden alınmıştır. Sayısının yüzlerce olduğu iddia edilen bu kitap alım iddialarının ardından yetkililer tarafından kamuoyunu bilgilendirmek adına herhangi bir açıklama yapılmamıştır.

Her zaman haklarını korumakla görevli olduğumuz halkımıza karşı görevimizi yerine getirmek, hakkı ve doğruyu bulmak adına bu iddialarla ilgili Sayın Dayanç’a bazı sorular yöneltmek istemekteyim…

İddialarda belirtildiği gibi;
– Urla Kaymakamı ve Urla Belediyesi Başkan Vekili Murtaza Dayanç’ın öğretmenine ait olduğu söylenen bu kitaptan Urla Belediyesi’ne kaç adet alındı?
– İnternet satış fiyatı 15 TL olan kitabın, Urla Belediyesi’ne alımı 25 TL üzerinden mi yapıldı?
– Bu kitap alımı, hangi talep ve ihtiyaç doğrultusunda yapıldı?
– Eğer bu iddialar doğru değil ise konunun muhatapları hakkında herhangi bir yasal işlem yapılması için savcılığa başvuru yapıldı mı?

Şeffaf yönetim ilkesini kendine şiar edinen Cumhuriyet Halk Partisi’nin Urla İlçe Başkanı olarak, kamuoyunun bilgilendirilmesi için bu konu başlıklarının açıklığa kavuşturulmasını talep ediyorum” ifadelerine yer verdi.

blank

Urla Haber

YORUM YAP