DOLAR 32,4989 % 0.25
EURO 34,5934 % 0.27
STERLIN 40,4802 % 0.27
FRANG 35,6035 % 0.1
ALTIN 2.489,93 % 0,27
BITCOIN 2.065.548 -4.273

Urla Emniyeti’nden “En iyi Narkotik Polisi Anne Projesi”

Yayınlanma Tarihi :
Urla Emniyeti’nden “En iyi Narkotik Polisi Anne Projesi”

Urla İlçe Emniyet Müdürü Zeynep Erdoğan göreve geldiği ilk andan bu yana ilçe de fark yaratmaya devam ediyor. Emniyetin her alanında yaptığı çalışmalarla göz dolduran Erdoğan İçişleri Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan “En iyi Narkotik Polisi Anne” projesinde de oldukça önde…

Urla Emniyeti’nden “En iyi Narkotik Polisi Anne Projesi”

Projesi amacını “uyuşturucu ile mücadelede çocuk ve gençlerimize en yakın kişiler olan anne ve anne adaylarını bilinçlendirmek farkındalıkları arttırmak” olarak tanımlayan Erdoğan, yaptığı açıklamada “Ebeveynler aracılığı ile uyuşturucu kullanımının erken tespiti ve bağımlılık sarmalına yakalanmadan çocuğa müdahale edilmesi kampanyanın hedeflerindendir.

Urla İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak, geleceğimizin teminatı olan çocuk ve gençlerimizin en yakınında olan annelere yönelik olarak yapılan çalışmalarda Ekim ayı içerisinde çok programlı liseler ve imam hatip liseleri okul aile birliği üyeleri ve veliler olmak üzere 150 veliye, TED Koleji okul aile birliği üyeleri ve velileri olmak üzere 100 veliye Narkorehber ‘ler tarafından eğitim verilmiştir.

Ayrıca ilçemizde halkın yoğun olduğu yerler olan Cuma pazarında ve Sanat Sokağı’nda açılan standlarda toplam 450 kişiye ulaşılarak broşür ve maske dağıtımları yapılmış, annelerimizin bilinçlendirilmesine çalışılmıştır.

Yine anne ve anne adayları hedef olduğundan ilçemizde bulunan bayan kuaförleri ziyaret edilerek proje broşürleri dağıtılmış, bayan müşterilerin narkotikle mücadelede kolluk kuvvetlerinin yanında olmaları istenmiştir “ dedi.

Urla Medya Grubu olarak İlçe de gerçekleştirdikleri başarılı çalışmalardan ötürü Urla İlçe Emniyet Müdürü Zeynep Erdoğan’ın şahsında tüm emniyet teşkilatını tebrik ederiz.

Urla Haber

YORUM YAP