DOLAR 28,9164 % 0.18
EURO 31,6794 % 0.21
STERLIN 36,5121 % 0.25
FRANG 32,8458 % 0.33
ALTIN 1.871,27 % 0,70
BITCOIN 1.080.414 -1.485

Urla’nın meydan projesi kafaları karıştırdı! Kim CHPli Kim AK Partili belli değil

Yayınlanma Tarihi :
Urla’nın meydan projesi kafaları karıştırdı! Kim CHPli Kim AK Partili belli değil

Urla meydanına yapılması gündemde olan ve turistik olarak Urla’ya değer katacağı savunulan meydan projesi ilçe de adeta herkesin kafasını karıştırmış durumda…

Urla’nın meydan projesi kafaları karıştırdı! Kim CHPli Kim AK Partili belli değil

Projenin sahibi bir kesime göre eski CHP’li Belediye Başkanıyken şuan bu projeye karşı çıkanlar yine CHP’li…

Benzer şekilde proje eski CHP’li Başkanın ise bu projenin uygulanması için Kayyum Dayanç neden bu kadar ısrarcı…

İşin daha garibi ise siyasi görüşleri henüz net olarak anlaşılamayan şehirdeki gazeteci (!) kılıklı bazı sefiller ise kime ne diyeceğini şaşırmış durumda…

Bir rivayete göre bu proje şuan yapılırsa Urla Belediyesi’nin öz kaynaklarıyla yapılacak… Başka bir rivayete göre ise bu proje sponsorlarla hayat bulacak… Yapılır ise eğer bunu da Urlalılar böylece öğrenmiş olacak…

Ayrıca yeni meydan projesinin mevcut belediye binasının arkasındaki ek hizmet binalarının, açık otopark ve düğün salonunun bulunduğu 5 bin 600 metrekarelik alanda inşa edilmesi planlanırken Urlalı bir çok vatandaşa göre Belediyenin ön tarafındaki adeta atıl durumda olan ve çok sayıda dükkanı kepenk kapatmış alana da ekstra zarar vurmuş olacak. Çünkü bu proje ile sadece meydan değil iş merkezleri de yapılmak isteniyor.

Eğer proje uygulanabilirse 250 araç kapasiteli kapalı otopark ve bin 200 metrekare alana sahip ticari üniteler de bu projede yer alacak.

PROJE CHP’Lİ İSMİN AMA CHP VETO ETTİ

Geçtiğimiz günlerde yayınladığımız haberle de duyurduğumuz şekilde Urla Meydan Projesi’ni İzmir Büyükşehir Belediyesi veto etti.

İmar ve Bayındırlık Komisyonu özel proje alanı vasfıyla gelen talebi oy çokluğuyla reddetti.

CHP Urla İlçe Başkanı Hakan Özbadur, “Urla’nın en prestijli yerinde kimseye sormadan emrivaki yapamazsınız. Kayyum yönetimi belediye meclisini hiçe sayarak projeyi bir anda masanın üzerine koydu. Böyle bir yönetim anlayışına büyükşehir de izin vermedi” dedi.

Yapılmak istenen projede otopark ve ticari işletmeler yer alırken, Urla Belediye binasının karşısında yer alan meydanın yeniden revizyonunu içeren proje Büyükşehir İmar ve Bayındırlık Komisyonu tarafından kabul görmedi.

CHP’Lİ ÜYELER KARŞI ÇIKTI

Urla Belediyesi’nde belediye meclisinin CHP’li üyeleri meydan projesiyle ilgili  karar alarak duruma karşı çıktı.

Kararda; “Hacıisa Mahallesi 1292-1293 adalardaki 1/1000 ölçekli imar planı revizyon önerisi, bu alanda yapılmak istenen meydan projesinin; Urla’mızın stratejik planlarındaki 5 yıllık ve 10 yıllık nüfus projeksiyonlarına hizmet edecek, otopark ihtiyacını karşılayacak şekilde tasarlanmadığından, gerek projenin Cumhuriyet Meydanı ve Zafer Caddesi’ne eklemlenmesi, gerekse alanda bulunan taksi ve otobüs durakları ile özel mülkiyetlerin akıbeti belirsiz olduğundan, bu kadar merkezi ve özel konumda bulunan bir projenin, herhangi bir sivil toplum kuruluşu ile üniversitenin ve odaların da görüşü alınmadan, düşünülüp, tartışılmadan yapılması, telafisi mümkün olmayan zararları doğuracağından, öneri grubumuz tarafından oy birliği ile reddedilmiştir” denildi.

KİMSEYE SORULMADI!

Urla Meydanı’nda yapılacak bir değişiklik için CHP Urla İlçe Başkanı Hakan Özbadur bu konuda kimseye bir şey sorulmadığını belirtti.

Özbadur “Urla’nın en prestijli yerinde kimseye sormadan emrivaki yapamazsınız. Kayyum yönetimi belediye meclisini hiçe sayarak projeyi bir anda masaya koydu. Bu kabul edilebilir bir şey değildir. Meydan projesini biz de herkes gibi kamuoyundan öğrendik. Bu ilçede sivil toplum kuruluşları, meslek odaları var. İlçemiz ile özdeşleşmiş bir Urla Yüksek Teknoloji Üniversitesi var. Bir tane bile bilim insanının görüşünün yer almadığı, Urla’nın hiçbir değerinin fikir belirtemediği projeyi kabul etmiyoruz. Ben yaptım oldu anlayışına karşıyız. Kayyum yönetim belediye meclisinin seçilmiş üyelerini ve Urlalıların iradesini hiçe sayarak bir karar alamaz. Böyle bir yönetim anlayışına büyükşehir de izin vermedi. İlçeden gönderilen karar Büyükşehir’in sağduyulu yönetim anlayışından geri dönmüş oldu” diyerek Kayyum Dayanç’a tepki gösterdi.

KAYYUM NEDEN İSTİYOR?

CHP’li bir isme ait olan ve sonra da CHP’li isimler tarafından veto edilen bu projenin Kayyum Dayanç tarafından bu kadar ısrarla üzerinde durulması kafa karışıklığına neden oluyor.

AK Partili Kayyum Dayanç’ın bu projeyi şuan CHP’li isimler istemiyor diye mi sahipleniyor bilinmez ama bir takım gazeteci kılıklı isimlerinde ifade ettiği üzere bu proje CHP’ye ait…

Kapakta da dediğimiz gibi şuan Urla’da hem Kayyum Dayanç’ın hemde CHP İlçe Başkanı Özbadur ve meclis üyelerinin yani tepeden tırnağa herkesin kafası karışık…

Urla Haber

YORUM YAP