DOLAR 28,9132 % 0.01
EURO 31,7572 % -0.1
STERLIN 36,6862 % -0.09
FRANG 32,9608 % 0.11
ALTIN 1.895,58 % -0,08
BITCOIN 1.105.340 2.396

Uzaylı teknolojisini aramak için bir uzay projesi başlatıldı

Yayınlanma Tarihi :
Uzaylı teknolojisini aramak için bir uzay projesi başlatıldı

Uzaylı teknolojisini aramak için bir uzay projesi doğdu. Harvard astronomu Avi Loeb, uzaylı teknolojisini araştırmak için Galileo projesini başlattı.

Uzaylı teknolojisini aramak için bir uzay projesi başlatıldı

Loeb’in dünya dışı uygarlıkların evrenin bir bölümünden geçişlerinin bir izi olarak bırakabilecekleri “teknolojik imzaların” önemi hakkındaki teorisine dayanan bir hayırsever program olacak.

Loeb pes etmedi

Bilim adamı, 2017’de yıldızlararası nesne Oumuamua’nın aslında bir uzaylı keşif gemisi olduğunu ilan ettiğinde teorisini güçlü bir şekilde savundu.

Hava olayları araştırılacak

Bilim camiasından gelen eleştirilere rağmen, Loeb pes etmedi. Şimdi Güneş Sistemini ve Dünya’nın atmosferini incelemek için çeşitli teleskop setlerini kullanmayı ve UFO’lar veya UAP olarak bilinen tanımlanamayan hava olaylarını araştırmayı umuyor.

Amerika Birleşik Devletleri Ulusal İstihbarat Dairesi tarafından bu yılın 25 Haziran’ında yayınlanan rapor, 144 belgelenmiş ve analiz edilmiş gözlemde dünya dışı istihbarat kanıtı bulunmadığını belirtse de, aynı zamanda fenomenin olamayacağını da kabul ediyor. açıklanmış veya tanımlanmış. hiçbir şekilde.

KEŞFETMEK VE DERİNLEŞTİRMEK İÇİN BİR YOL

Bu, bir bakıma, tanımlanamayan hava fenomenleri (UAP) konusunu araştırmaya devam etme olasılığını açar, ancak bunu yapmak, bilimsel düşünce ve yöntemle hiçbir ilgisi olmayan önyargıları bir kenara bırakarak yapmak esastır. Galileo projesinin arkasındaki yol gösterici fikir budur.

Dünya dışı yaşamın var olma olasılığı

Uzaylı teknolojisi arayışını, dünya dışı yaşamın var olma olasılığını ortadan kaldıran önceki yargılardan çok uzak, sistematik, bilimsel bir göreve dönüştürmek.

Bu nedenle, Scientific American dergisinde yayınlanan bir makalede okunabileceği gibi, Avi Loeb kısa süre önce bu konuda anlamlı bir hipotez başlattı. Oumuama’nın Pentagon’un açıklayamadığı hava olaylarıyla doğrudan ilişkili olabileceğini belirtti.

Dünya’ya gönderilen cihazlar olacak

Loeb için, hem Pentagon hem de Oumuama tarafından incelenen nesneler, insanlık, teknolojisi ve gezegenimizin özellikleri hakkında bilgi toplamak amacıyla dünya dışı medeniyetler tarafından Dünya’ya gönderilen cihazlar olacaktır.

Bu metinde, bilim insanlarının kamuya açık verilerin şeffaf bir analizini yaparak ve konuyu ciddi, metodik ve yargılayıcı olmayan bir yaklaşımla ele alarak dünya dışı yaşamın gizemini aydınlatabileceklerini de ifade etti.

HEDEFLİ HEDEFLER

Galileo projesi, tam olarak, açık bilimsel verilerin şeffaf bir analizine dayanan standart bilimsel yöntemi kullanarak UAP fenomenlerinin ve Oumuamua’ya benzer yıldızlararası nesnelerin doğasını belirlemeye çalışacaktır. Şili’de bulunan gelecekteki Vera C. Rubin Gözlemevi gibi optimize edilmiş araçlar kullanılarak toplanacaklar.

Girişim, diğerlerinin yanı sıra Princeton, Cambridge, Harvard veya North Carolina gibi prestijli üniversitelerde çalışan çeşitli disiplinlerden uzmanları içeriyor.

Galileo’nun ana hedefleri, Oumuamua’ya benzer yıldızlararası nesnelerin varlığına ilişkin araştırmayı derinleştirmek, gerçek doğalarını keşfetmek için UAP fenomenlerinin yüksek çözünürlüklü görüntülerini elde etmek. Dünya’yı keşfediyor olabilecek potansiyel küçük büyüklükteki dünya dışı uyduları belirlemektir.

Bir bağış ve hayırseverlik stratejisiyle finanse edilmesi amaçlanan proje, genel olarak dünya dışı yaşam ve özel olarak uzaylı teknolojisi arayışı etrafında kalıcı ve sürekli araştırma hatları yaratmaya çalışacak. Bu bağlamda Loeb, evrendeki çoklu sistemlerin varlığının doğrulanmasının, evrende yalnız olmadığımızı düşünmek için hayırlı bir çerçeve sağladığını açıkladı. Reddedilemez kanıtlar yakında gelecek mi?

Urla Haber

YORUM YAP