DOLAR 32,5038 % 0.08
EURO 34,7826 % -0.12
STERLIN 40,2943 % -1.04
FRANG 35,7169 % 0.28
ALTIN 2.499,53 % 0,61
BITCOIN 2.137.409 1.065

Urla’da Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

Yayınlanma Tarihi :
Urla’da Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

Cumhuriyetimizin 98. yıl dönümü Urla’da 12 Eylül Stadı’nda coşkuyla kutlandı. Genç yaşlı demeden elinde Türk bayraklarıyla 12 Eylül Stadı’nda yerini alan Urla halkı, Cumhuriyet’in 98. Yıldönümünü sevinç ve gururla kutladı.

Urla’da Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

Törene, Belediye Başkan v. Kaymakam Murtaza Dayanç, Garnizon Komutanı Albay Osman Altun, Urla Cumhuriyet Başsavcısı Ali Armağan Karaca, Şehit yakınları, Gaziler, İlçe Birim Müdürleri, Muhtarlar, sivil toplum örgütleri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve Urla halkı katıldı.
Tören, Kaymakam Dayanç ve Garnizon Komutanı Albay Osman Altun’un törene katılan öğrencileri, öğretmenleri ve Urla halkının bayramlarını kutlamaları ile başladı.

DAYANÇ; “CUMHURİYETİMİZ MİLLETİMİZİN YOLUNU AYDINLAMIŞTIR”
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Belediye Başkan v. Kaymakam Murtaza Dayanç; “Yaklaşık bir asırdır Atatürk ilke ve inkılapları ile cumhuriyet rejiminin kazanımları aziz milletimizin yolunu aydınlatmış, İnsan hakları, demokrasi ve hukukun üstünlüğünden taviz vermeyen Türkiye Cumhuriyeti; dünya ile entegre vaziyette, çağın gerektirdiği her alanda dinamik bir gelişim sergilemiş, bu sayede vatandaşlarının yaşam standardını sürekli yükseltmiş, güçlü devlet anlayışıyla bölgesinde söz sahibi, mazlum milletlerin de umudu olmuştur” dedi.

Dayanç konuşmasına şöyle devam etti;
“Bizler irademizi koruyarak, milli birlik ve beraberlik içerisinde gücümüze güç kattığımız müddetçe, Türkiye Cumhuriyeti emin adımlarla yoluna devam edecek ve Atatürk’ün bize hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkacaktır, bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.”

KAYMAKAM DAYANÇ GENÇLERE SESLENDİ…
Sevgili gençler diyerek ülkemizin teminatı gençlere seslenen Dayanç; “Atatürk diyor ki; “Cumhuriyeti biz kurduk, onu sizler yaşatacak ve yükselteceksiniz”. O yüzden unutmayınız ki bu ülkeyi daha ileriye taşıyacak ve yüksek ideallerimizi gerçekleştirecek olan sizlersiniz, sizlere tavsiyem; kendinizi bu sorumluluk bilinciyle geliştirmeniz, bizi biz yapan milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, pozitif bilime, yenilikçi düşünceye ve inovasyona önem vermeniz, bu sayede geleceği okuyabilen donanımlı bireyler olmanızdır” ifadelerini kullandı.
Günün anlam ve önemini vurgulayan şiirlerin okunmasının ardından tören, Halk Oyunları ve Kızılay Urla Şubesi’nin korosu ile renklendi.

Coşkunun, sevincin ve duygusallığın yaşandığı Cumhuriyet Bayramı programı, tören geçişi ile sona erdi.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlaması bu akşam saat 19.00’da Urla Jandarma Kavşağından başlayacak olan fener alayı yürüyüşü ile devam edecektir. Tüm halkımız davetlidir.

blank

blank

blank

blank

Urla Haber

YORUM YAP