DOLAR 32,0201 % 0.38
EURO 34,8521 % 0.28
STERLIN 40,6866 % 0.23
FRANG 35,5338 % 0.36
ALTIN 2.398,41 % 2,09
BITCOIN 2.250.000 1.881

Gaziler Günü Urla’da Törenle Kutlandı

Yayınlanma Tarihi :
Gaziler Günü Urla’da Törenle Kutlandı

TBMM’nin 19 Eylül 1921 günü Mustafa Kemal Atatürk’e mareşallik rütbesi ve gazilik unvanı vermesinin 100. yıldönümünde “Gaziler Günü” Urla Cumhuriyet Meydanı’nda törenle kutlandı.

Gaziler Günü Urla’da Törenle Kutlandı

Törene, Belediye Başkan v. Kaymakam Murtaza Dayanç, Garnizon Komutanı Albay Osman Altun, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Armağan Karaca, Gazilerimiz, daire amirleri, siyasi parti ilçe temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarımız katıldı.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasının ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törende; Kıbrıs Gazisi Abdullah Ünay günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Şeref Defterini imzalayan Kaymakam Dayanç, “vatan sevgisinin sembolü, destansı tarihimizin yaşayan abideleri Gazilerimizin, Atatürk’ün şahsında Türk kahramanlığının taçlandığı Gaziler Günü kutlu olsun. Mukaddes bildiğimiz vatan toprağı ve istiklalimiz uğruna, tarih boyunca nice zaferlere ulaşmış yüce milletimizin asil fertleri için Şehitlik ve Gazilik en yüce mertebe olup, Şehit nurlanmış, Gazi onurlanmış askerdir” dedi.

DAYANÇ; “HAKLARINI ÖDEYEMEYİZ”
Dayanç konuşmasına şöyle devam etti; ”
“Canları pahasına cepheden cepheye koşan, sınır boylarını bekleyen, hain darbe girişimlerine karşı koyan ve terör örgütleriyle mücadele eden, dosta güven – düşmana korku salan kahramanlarımızın hakkını ne yapsak ödeyemeyiz. Sizlerden aldığımız bu emaneti kanımızın son damlasına kadar koruyacağımıza ve dünya durdukça Ay Yıldızlı Al Bayrağımızı göklerde dalgalandırmaya devam edeceğimize bir kez daha huzurlarınızda söz veriyoruz.”
Öğrenciler tarafından şiirlerin okunmasıyla son bulan törenin ardından, İskele URİT Restoranda Gazilerimiz onuruna düzenlenen yemekte tekrar bir araya gelindi.

Dayanç’tan Gazimize ziyaret
Belediye Başkan v. Kaymakam Murtaza Dayanç, polis memuru Gazi Mehmet Halit Eldem’i evinde ziyaret etti. Dayanç, “Sizlerin haklarını ne yapsak ödeyemeyiz. Her zaman yanınızdayız…” dedi.

Urla Haber

YORUM YAP