DOLAR 32,4989 % 0.25
EURO 34,5934 % 0.27
STERLIN 40,4802 % 0.27
FRANG 35,6035 % 0.1
ALTIN 2.489,93 % 0,27
BITCOIN 2.065.548 -4.273

Bu Görüntüler Urla’ya Yakışmadı!

Yayınlanma Tarihi :
Bu Görüntüler Urla’ya Yakışmadı!

Urla Cumhuriyet meydanında kurulan yöresel ürünler stantları Urla sakinlerini isyan ettirdi.

Bu Görüntüler Urla’ya Yakışmadı!

Urla Cumhuriyet Meydanında kurulan yöresel ürünler stantları gerek hijyen koşullarına uymadığı gerekse yöresel ürünler dışında alakasız şeylerin satılıyor olması dolayısıyla halkın tepkisini çekmeye devam ediyor.

Bir vatandaşımız sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla tepkisini ortaya koyarken çok sayıda Urla sakini vatandaş da bu tepkiye destek verdi.

Urla sakini vatandaşımız paylaşımında “Burası Urla Cumhuriyet alanı, ön tarafta çadırlar ve satış yapan yöresel ürünler stantları ,arka tarafta lokmacılar. Bu çirkin görüntüye dur demenin zamanı gelmedi mi? Hiç yakışıyor mu Urla’ya? Atatürk heykelinin önü arkası sobe. Biran önce bu çirkinlikten kurtulmamız lazım. Yetkililerden vatandaş olarak ricamdır. Beni çok rahatsız ediyor bu saygısızlık ve diğer taraftan da yerli esnafımıza yapılan bir haksızlıktır bu uygulama.” ifadelerine yer verdi.

Bir başka Urla sakini vatandaşımız ise “Japonya’dan yöresel telefon aksesuarları Urla Meydan da sergilenmeye başladı..” ifadelerine yer vererek gerçekleştirilen uygulamaya tepkisini ortaya koydu.

ESNAF ODASI DA TEPKİLİ

Pazarla ilgili Esnaf Odası Başkanı Ahmet Aydınhan, pazarın kurulması hususunda Kayyum Murtaza Dayanç’ın yanlış yaptığını ifade ederken, dün de ilgili kurum ve kuruluşlara pazarın kaldırılması için başvuru yaptı.

KAYYUM SESSİZ

İlçe halkından kopuk bir görüntü sergileyen Kayyum Murtaza Dayanç neredeyse Urlalıların yediden yetmişe tepki gösterdiği bu durum karşısında henüz bir şey yapmış değil.

Urlalı yerel esnaflar ve Urla halkı kayyumdan biran önce bu yanlışa müdahale bekliyor.

Urla Haber

YORUM YAP