DOLAR 32,5089 % 0.29
EURO 34,6043 % 0.29
STERLIN 40,4860 % 0.28
FRANG 35,6223 % 0.15
ALTIN 2.495,37 % 0,49
BITCOIN 2.037.249 -5.514

Acil sağlık personellerinin sürüş tekniği göz doldurdu

Yayınlanma Tarihi :
Acil sağlık personellerinin sürüş tekniği göz doldurdu

Aydın’da acil durumlara hızlı müdahale etmek için zamanla yarışan acil sağlık personellerinin, ambulans sürüş teknikleri eğitimindeki zorlu parkurlarda sergiledikleri performans göz doldururken, İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul eğitim alanını ziyaret ederek personellerle bir araya geldi.

Acil sağlık personellerinin sürüş tekniği göz doldurdu

Aydın İl Sağlık Müdürlüğü, acil sağlık personellerini muhtemel acil durumlara karşı hazırlamak amacıyla düzenlediği acil sürüş teknikleri eğitimine aralıksız devam ediyor. Ambulans şoförlerinin araç kullanamadığı durumlar için özel olarak hazırlanan parkurlarda gerçekleşen eğitimde, paramedik ve acil tıp teknisyeni personeller ambulans sürüşlerine hazır hale getiriliyor. Bu çerçevede ekipler teorik ve pratik eğitimlerini alırken, İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul, İl Ambulans Servisi Başhekimliği koordinesinde Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonları’nda görevli personele yönelik olarak gerçekleştirilen Ambulans Sürüş Güvenliği Eğitimi’ni (ASGE) ziyaret etti. Eğitime katılan personellerle sohbet eden Müdür Şenkul, ambulans sürücülerine ve Acil Sağlık Hizmetleri sağlık personellerine vatandaşlara hizmet noktasında gösterdikleri özverili ve gayretli çalışmaları nedeniyle teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Aydın İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “Gerçekleştirilen Ambulans Sürüş Güvenliği Eğitimi (ASGE) ile ambulans kazalarının önlenmesi ve etkin hizmet sunumu hedeflenmekte olup teorik, uygulama ve sınav aşamalarını dahil olmak üzere toplamda 40 saatlik bir eğitim verildi. Eğitimin teorik bölümünde; trafik bilgisi, trafik kuralları, ambulans çeşitleri ve teknik özellikleri, ambulanslarda sürüş güvenliği, araç bakımı, kontrolü ve temizliği, güvenli sürücülük davranışları, psikoteknik testin önemi, özel durumlarda ambulans kullanımı, ambulans kazaları ve kabin güvenliği, ambulans yangınları ve yangına müdahale teknikleri, ışık ve siren protokolleri, ambulansta iletişim ve yön bulma cihazlarının kullanımı, hukuki durumlar gibi konulara yer verilmektedir” ifadeleri yer aldı.

Eğitim alanına gerçekleştirilen ziyarette İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul’a, Sağlık Hizmetleri Başkanı ile Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı ve İl Ambulans Servisi Başhekimi eşlik etti. İha

Urla Haber

YORUM YAP