DOLAR 32,5038 % 0.08
EURO 34,7826 % -0.12
STERLIN 40,2943 % -1.04
FRANG 35,7169 % 0.28
ALTIN 2.499,53 % 0,61
BITCOIN 2.100.855 -1.769

Denizli’nin önemli perakendecisi elektriğini kendi üretiyor

Yayınlanma Tarihi :
Denizli’nin önemli perakendecisi elektriğini kendi üretiyor

Denizli’de faaliyet gösteren perakende sektörünün deneyimli markası, elektrik ihtiyacının bir kısmını karşılamak üzere merkez depo ve lojistik merkezi çatısına kurulumu yapılan 171,1 kWp gücünde Güneş Enerjisi Santrali (GES) yatırımını devreye aldı.

Denizli’nin önemli perakendecisi elektriğini kendi üretiyor

Ekvator Enerji Grubu şirketlerinden Fokus Enerji tarafından, Alp Süpermarket merkez depo ve lojistik merkezinin çatısına 171,1 kWp gücünde Güneş Enerjisi Santrali (GES) kurulumu tamamlandı. 376 adet panel kullanılarak gerçekleştirilen proje ile tüketimin yüzde 26’sına denk gelen yıllık 220.753 kWh elektrik üretimi hedefleniyor.

6 binin üzerinde ağaç kurtarılacak
Alp Süpermarket’in yapacağı bu yatırımla yılda bin 324 ton karbon emisyon azaltımı sağlanırken, çevre dostu enerji üretimi sayesinde yılda 6 bin 307 adet ağacın çevreye sağladığı faydaya denk enerji üretimi gerçekleştirilecek.

Yenilenebilir enerjiden üretim ile doğaya katkı
Alp Süpermarket Yönetim Kurulu Başkanı Derviş Gedik, yenilenebilir enerjiye yapmış oldukları yatırım ile doğaya verdikleri önemi dile getirerek, “Yenilenebilir enerji yatırımı ile tükettiğimiz enerjinin bir kısmını doğa dostu bir kaynak olan güneşten sağlamayı tercih ettik. Bu yatırım ile hem dünyamızı koruyor hem de işletme maliyetlerimizde tasarruf sağlayarak müşterilerimize daha ekonomik fiyatlar sunmayı hedefliyoruz. Çevre dostu yatırım ve projelerimize devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

Ülke ekonomisine katkı için yenilenebilir enerji
Fokus Enerji Genel Müdürü Cüneyt Kavaklı da, yenilenebilir enerji kullanımı ile karbon ayak izini azaltmayı hedefleyen şirketlerin, Türkiye’de giderek yaygınlaşan GES yatırımlarına yöneldiğini belirterek, şirketlerin kendi elektriklerini kendileri üreterek hem ülke ekonomisine hem de şirket bütçelerine katkıda bulunduklarını ifade etti. iha

Urla Haber

YORUM YAP