DOLAR 32,5018 % 0.26
EURO 34,5880 % 0.25
STERLIN 40,4949 % 0.3
FRANG 35,5989 % 0.09
ALTIN 2.474,05 % -0,37
BITCOIN 2.071.834 -5.418

Urla’da Bankamatik Memuru Var mı? Dayanç Açıklama Yapmalı

Yayınlanma Tarihi :
Urla’da Bankamatik Memuru Var mı? Dayanç Açıklama Yapmalı

Urla’da “bankamatik memuru” tartışması artarak devam ediyor… Ülke gündemine düşen ve sık sık konu olan bankamatik memurlarının sonu bir türlü gelmiyor. Ankara Büyükşehir Belediyesinde bilgi işlem personeli olarak görünen Serpil Özcan isimli kişinin de “bankamatik memuru” olduğu ortaya çıkmış ve bu durum büyük tartışmalara konu olmuştu.

Urla’da Bankamatik Memuru Var mı? Dayanç Açıklama Yapmalı

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde geçmiş dönemdeki “bankamatik memurları” ile ilgili soruşturma yapıldı. Bilgi işlem personeli olarak görünen Serpil Özcan adlı memur ile ilgili düzenlenen tutanakta, “İşyerinde çalışır gözüktüğü ancak birimimizde kimse tarafından tanınmadığı, iş sorumluluğunu yerine getirmediği ve mesai saatlerinde de iş yerinde olmadığı anlaşılmış ve tutanak altına alınmıştır” denildi.

URLA’DA GÜNDEMDE

Benzer durumların bir çok yerde yaşandığı ifade edilirken Urla’da da bu günlerde benzer bir tartışma yaşanıyor.

İddialara göre yaklaşık 10 ay boyunca Urla’da bir kadın memurun işe gitmeden maaş aldığı ifade ediliyor.

Haber merkezimizin önemle üzerinde durduğu bu konuda edinilen bilgiler kamuoyu ile urlamedya.com aracılığı ile paylaşılacakken şuan hem Kaymakam hem Belediye Başkanı konumunda olan Murtaza Dayanç‘ın bu konuda bir araştırma yapması ve bu durumda olan kişi veya kişiler varsa acilen cezalandırması bekleniyor.

BELEDİYE DEVLETE EMANET

Urla’da kaymakam olarak görev yapan Dayanç, aynı zamanda şuan ilçenin Belediye Başkanı… Hem Kaymakamlıkta hem de Belediyede olan biten her şeyden haberdar olmak zorunda olan Dayanç’ın özellikle hak etmeden yetimin hakkı olan bu gelirleri elde edenler varsa buna mutlaka neşter vurması bekleniyor.

Güvenilir olduğuna inanılarak kaymakamlığının yanı sıra belediyeye de kayyum olarak görevlendirilen Dayanç’ın hassas davranacağına inanılan bu iddia da, kadın erkek, genç yaşlı kimsenin gözünün yaşına bakmaması gerekiyor.

Dayanç, şuan Urla’nın bir numaralı gündem maddesi haline gelen “bankamatik memuru” olarak anılan tarzda işe gitmeden hali hazırda maaş alanlar varsa veya bu konuda şuan işe gitse de gitmediği döneme dair iddialar varsa bunları araştırması ve neticeye erdirmesi en baştaki görevleri arasında yer alıyor.

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU SORUŞTURMA İZNİ VERECEKTİR

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde, CHP Gençlik Kolları Başkanı Musa Gül’ün belediyede “büro elemanı” olarak istihdam edildiği, Gül’ün 2 sene boyunca işe gitmeden maaş aldığı ortaya çıkmıştı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından soruşturma izni verilen raporda, Gecekondu ve Sosyal Konutlar Müdürlüğü’nde görevli görünen Musa Gül’ün 2 yıl 1 ay 10 gün boyunca işe gitmediği tespit edilmişti. Dayanç’ın henüz yapmadı ise bu konuda gerekli araştırmaları acilen yaparak Bakanlığı bilgilendirmesi ve konunun üzerine ehemmiyetle eğilmesi görevleri arasında yer alıyor.

KAYYUM DAYANÇ İDDİALARI ARAŞTIRDI MI?

Geçtiğimiz günlerde gündeme getirdiğimiz konu Urla’da çarşı pazar konuşulurken Kayyum Dayanç’ın konuyla alakalı inceleme ve araştırma talimatı verip vermediği merak ediliyor.

Konuyla alakalı Kayyum Dayanç’ın iddialara açıklık getirmesi beklenirken, bu konu da Dayanç’ın sessiz kalmasının ise akıllara başka soru işaretleri getireceği belirtiliyor.

Urla halkı ve urlamedya.com Dayanç’tan açıklama bekliyor!

Urla Haber

YORUM YAP